Vaikams svarbu ne tik KĄ skaitome, tačiau ir KAIP! Štai keli patarimai:
| Skaitant mažiausiems paprastai labiausiai pasiteisina nesudėtingos, ~vienas paveikslėlis / nuotrauka + vienas / keli žodžiai viename lape, knygos. Visad geriausia rinktis estetiškas, be faktinių klaidų knygas, nepamiršti ir vienos-kitos su tikroviškais vaizdais.
| Pabandykite skaityti atsisėdus vienam priešais kitą – taip vaikas matys jūsų veidą, mimikas ir tariamus žodžius – perduosite ir emociją, ir kartu, matant judančias jūsų lūpas, tai bus pirmosios kalbėjimo treniruotės. Skaitykite ir pasakokite, ką matot, raiškiai, su pauzėmis, keičiant intonacijas, savo žodžius palydėkite rankų gestais ir mimika.
| Logopedai pataria, skaitant ir kalbant su vaiku, vartoti tikruosius žodžius (važiuoti, o ne DI-DI), verkite pernelyg daug mažybinių priesagų (vaikui paprasčiau suvokti, išmokti ir neužilgo ištarti KATĖ, o ne KATYTĖ).
| Žodžius palydėkite pasikartojančiais garsažodžiais, ištiktukais, jaustukais ir veiksmais (pavyzdžiui, Šuo loja AU-AU!, Ploja ir <suplokite>).
| Jei knygutė ne gimtąja / jūsų su vaiku naudojama kalba – geriau verskite.
| Įtraukite vaiką – klauskite, kvieskite pakartoti ir reaguoti. Pasistenkite, kad jūsų klausimai būtų kviečiantys į pokalbį (paieškokime, kur slepiasi karvė), o ne egzaminuojantys (parodyk, kur karvė? O kas čia? O čia??) ir BŪTINAI suteikite pakankamai laiko sureaguoti. Šiame amžiaus tarpsnyje užduokite vieną klausimą ir mintyse skaičiuokite iki ~10 laukiant atsakymo / reakcijos. Visi vaikai skirtingi, netrukus pastebėsite, kiek laiko reikia jūsų vaikui. Čia galime prisiminti, kad mažųjų minties greitis yra mažesnis nei mūsų.
| Pasikartojimas – dažnai suaugusiems pabosta skaityti vis tą pačią ir tą pačią knygą (ar žaisti tą patį žaidimą) – bet tai išties augina jūsų vaiką, daugybę kartų kartojant formuojasi jungtys smegenyse, leidžia vaikui pasijusti išmanančiu ir suprantančiu (ei, žinau kas bus toliau!). Tad, įkvepiam-iškvepiam ir KARTOJAM!
Rotatoy bibliotekoje turime lavinamųjų kalbos kortelių ir kai kurias mažyliams skirtas knygas – jei pasirinktumėt skolintis, o ne pirkti.